Informacje o konkursie - zielone okno

Idź do spisu treści

Menu główne:

Certyfikaty
 
 
 
 

Konkurs "ZIelone Okno"

 


1. Konkurs


Konkurs „Zielone Okno” realizowany w ramach kampanii społecznej „Zielone okno – wyrzuć rtęć ze swojego życia” z inicjatywy Fundacji Nasza Ziemia oraz firmy eco in (do roku 2012 partnerem merytorycznym było również Biuro Informacji Toksykologicznej - niestety zlikwidowne).

2. Nagroda

Certyfikat „Zielone Okno” – znak przyznawany laureatom przez organizatora konkursu w formie rocznej, bezpłatnej licencji na wykorzystywanie w komunikacji firmy oraz na jej produktach.  Znak świadczy o tym, że produkty nie zawierają rtęci.

3. Cel konkursu


Celem konkursu jest budowanie świadomości konsumenckiej i propagowanie produktów oraz technologii bezrtęciowych. Wyróżnione zostały firmy, które nie wykorzystują w procesie produkcyjnym rtęci, co oznacza, że sprzedawane przez nie produkty nie zawierają tego toksycznego pierwiastka.

4. Kryterium oceny


Kryterium, na podstawie którego jury ocenia zgłoszenia do konkursu, jest zawartość rtęci w oknach lub szybach. Certyfikaty przyznaje się po analizie danych przedstawionych przez producentów oraz losowej, laboratoryjnej weryfikacji badawczej masy uszczelniającej używanej przez producentów. W przypadku deweloperów, certyfiakty zostaną przyznane inwestycjom, w których co najmniej 80 proc. okien jest wolnych od rtęci.

5. Jury

W skład jury wchodzą: przedstawiciel organizatora konkursu, jeden przedstawiciel inicjatora kampanii – firmy eco in oraz jeden przedstawiciel inicjatora kampanii – Fundacji Nasza Ziemia.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego