Fundacja Nasza Ziemia - zielone okno

Idź do spisu treści

Menu główne:

Partnerzy
 
 
 
 
 

Fundacja Nasza Ziemia

 

Sławomir Brzózek
Prezes Fundacji Nasza Ziemia

Dobrze, gdy to, co się robi jest naszą
pasją. Ale dla mnie to, co robię
w Fundacji Nasza Ziemia,
dzięki Fundacji i poprzez Fundację
– to coś znacznie więcej.
Odkąd bowiem zobaczyłem mojego
właśnie narodzonego synka,
uświadomiłem sobie, że ja MUSZĘ
dać mu tylko to, co najlepsze...
Czyż zatem mogę „odpuścić”
i zgodzić się na niszczenie środowiska?

Partner programu i twórca jego części edukacyjnej. Fundacja Nasza Ziemia jest organizacją pozarządową, założoną w 1994 roku przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz.

Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej. Od początku swego istnienia koordynuje w Polsce kampanię "Sprzątanie świata", będącą częścią międzynarodowego ruchu
na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy na całym świecie.

Fundacja prowadzi również - wspólnie z samorządami, szkołami, organizacjami, biznesem i mediami - całoroczne programy na rzecz ochrony środowiska.

W 2001 roku, za swoją działalność na polu publicznej edukacji ekologicznej, Fundatorka i Prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia Mira Stanisławska-Meysztowicz została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2002 polskie dzieci uhonorowały ją Orderem Uśmiechu. W 2005 otrzymała tytuł człowieka roku polskiej ekologii w konkursie organizowanym przez organizacje społeczne i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

Profesjonalizm i działania Fundacji Nasza Ziemia zostały docenione i nagrodzone m.in.: w roku 1996 - wyróżnieniem "Złoty Liść" Ministerstwa Środowiska, w 1997 - Henry Ford European Conservation Award, w 2002 - wyróżnieniem "Pro Publico Bono" dla najlepszych inicjatyw obywatelskich oraz w roku 2006 główną nagrodą w ogólnopolskim plebiscycie na najlepszą organizację promująca recykling w latach 2001-05.

W 2010 roku Fundacja otrzymała wyróżnienie w Konkursie Ministerstwa Środowiska "Nietypowa lekcja bioróżnorodności" oraz została wpisana na listę Miejsc Odkrywania Talentów (inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej).

Zarząd Fundacji Nasza Ziemia stanowią: Mira Stanisławska-Meysztowicz, Fundatorka i Prezes Zarządu Fundacji oraz Sławomir Brzózek, Wiceprezes Fundacji.

Fundacja Nasza Ziemia posiada 20 stałych współpracowników w całej Polsce.

W jej akcjach i programach każdego roku uczestniczy blisko 2 mln wolontariuszy!

Więcej: www.naszaziemia.pl

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego