"Zielone Okno" 2012 - zielone okno

Idź do spisu treści

Menu główne:

Certyfikaty > Edycje konkursu
 
 
 
 
 

Certyfikaty "Zielone Okno" wręczone

W maju 2012 r. w Starych Jabłonkach na Mazurach odbyło się seminarium dla branży okiennej poświęcone kampanii „Zielone okno – wyrzuć rtęć ze swojego życia”. Podczas wydarzenia, organizatorzy konkursu „Zielone Okno” – Fundacja Nasza Ziemia, firma eco in oraz Biuro Informacji Toksykologicznej – przyznali certyfikaty „Zielone Okno” firmom z branży okiennej, które w produkcji nie używają rtęci.

Firmy, które uzysłaky certyfikat w 2012 r.:


  • BAJCAR Bronisław Bajcar

  • Dobroplast Fabryka okien i drzwi PCV Renata Kaczyńska

  • OKNOPLAST spółka z o. o.

  • PLASTIMET sp. z o. o. Przedsiębiorstwo

    produkcyjno – usługowe

  • Polskie Szyby Termoizolacyjne sp. z o. o.

  • PPHU TERMOIZOL s. j.

Konkursu „Zielone Okno” został zorganizowany w ramach kampanii „Zielone okno – wyrzuć rtęć ze swojego życia”. Zaproszono do niego prawie 200 firm z branży okiennej – producentów szyb zespolonych oraz producentów okien. W konkursie zostało wyróżnionych sześć firm, które w swojej produkcji nie używają rtęci.

Wśród nagrodzonych firm znalazły się: BAJCAR, Oknoplast, Polskie Szyby Termoizolacyjne, TERMOIZOL, Dobroplast oraz Plastimet. Firmy otrzymały certyfikat oraz mają możliwość oznaczania swoich produktów logotypem certyfikatu „Zielone Okno”. Taki logotyp to znak dla konsumentów, że produkt nie zawiera rtęci, a w konsekwencji nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko. Laureaci konkursu mogą posługiwać się certyfikatem oraz znakować swoje produkty przez rok.

- Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania certyfikatu „Zielone Okno”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mieli zaszczyt i przyjemność otrzymać tę nagrodę. Nadal, oczywiście, będziemy się starać poprawiać jakość naszych produktów i nie używać przy tym rtęci – powiedziała przedstawicielka firmy Oknoplast.

- Cieszę się, że firma Dobroplast jest wyróżniona jako producent ekologicznych produktów. Już parę lat temu, stawiając na ekologię, postanowiliśmy produkować nasze okna na profilach bezołowiowych. Na chwilę obecną, produkcja naszych wkładów szybowych, opiera się na bezrtęciowych komponentach, co z całą pewnością stawia nas w czołówce firm produkujących okna ekologiczne - podsumował Marcin Tur, Dyrektor Regionalny w firmie Dobroplast.

Ogólnopolska kampania społeczna „Zielone okno – wyrzuć rtęć ze swojego życia” ma na celu edukację ekologiczną i konsumencką, zwrócenie uwagi Polaków na problem rtęci i jej występowania w najbliższym otoczeniu człowieka. Seminarium było ważnym branżowym spotkaniem, gdyż wspomniana branża w Polsce wykorzystuje blisko 1,5 tony rtęci rocznie w swojej produkcji. Inicjatorzy kampanii jeszcze raz gratulują nagrodzonym firmom oraz dziękują za czynny wkład w ich działania mające na celu wykluczenie rtęci z produkcji i przemysłu.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego